Uplatnění Landseerů

1. canisterapie

Slovo canisterapie se objevuje v současné době stále častěji a ve volném překladu znamená terapii s pomocí psa. Canisterapii můžeme také definovat jako způsob terapie, který využívá pozitivního působení psa na zdraví člověka, přičemž klade důraz především na řešení problémů psychologických, citových a sociálně-integračních a působení na fyzické zdraví člověka je u ní druhotné. Uplatňuje se zejména jako pomocná psychoterapeutická metoda při řešení různých situací v případě, že jiné metody nejsou účinné nebo použitelné. Jedná se např. o navazování kontaktu s pacienty, kteří obtížně komunikují a při práci s citově deprivovanými dětmi, autistickými dětmi, mentálně postiženými, v logopedické a rehabilitační praxi, při výskytu apatie, u dlouhodobě nemocných dětí nebo jako součást komplexní terapie v geriatrii apod.

Více se o canisterapii můžete dočíst na www.canisterapie.info

Canisterapií se zabývá paní Ing. Olga Melzochová se svým Kulíškem (Ciff Týnská hora). Úspěšně složili canisterapeutické zkoušky a každou sobotu docházejí do Domova seniorů v Řepích, kde rozdávají radost.

       


První landseer v ČR, který se svojí paničkou složil canisterapeutické zkoušky a byl aktivně zapojován do léčby, byl EROS BUGANKA paní Jany Kučerové.

canisterapie
Dalším landseerem, který byl zapojován do canisterapie, byl ARIS ALVEMIA paní Zuzany Čekalové-Selucké.

canisterapie2
 

2. vodní záchranář

Akce "Plav! na Slezské Hartě


Vodní záchranařinou se také zabýval landseer Alex z Letohradského ranče majitelky Kataríny Hradovské.

vodní záchranář

3. doprovodný pes - sportovní výcvik

Yolly dei Silvanbull měl úspěšně složeny zkoušky ZOP (Zkouška ovladatelnosti psa), ZZO (Zkouška základní ovladatelnosti), BH (Begleitshund - doprovodný pes) a ZPU1 (zkouška pracovní upotřebitelnosti stupeň 1).

doprovodný pes

4. model

Aris Alvemia posloužil jako model pro focení dětské módy pro číslo časopisu Marianne.

model

Partneři

Landsser_logo-kulate

Landseerclub.cz

Kontaktujte nás

Landseer klub ČR

U Kostela 166

Ratboř 281 41

mail: rcepkova@volny.cz 

Tel.: +420 602 251 877

Sdílejte s námi

.

.