Plav! na Slezské hartě

Ve dnech 3.-10. července 2016 se na vodní nádrži Slezská Harta uskutečnil pod záštitou Landseer klubu ČR, z.s., výcvikový tábor vodní záchranařiny, na který se sjeli účastníci nejen z Čech, ale také z Finska, Německa či Polska. Výcvikový tábor probíhal za účasti 36 psů různých plemen, většinu však měli landseeři, pod hlavním vedením finské výcvikářky Johanny Andersson, členky pracovního výboru finského klubu novofundlandských psů. Hlavními organizátorkami na české straně byly Doubravka Olšáková a Ivana Karasová, členky Landseer klubu České republiky.

Celý výcvikový tábor se odehrál v přátelské atmosféře v překrásném prostředí relativně nového vodního díla Slezská Harta v okrese Bruntál. Přihlášení účastníci se věnovali nejen praktickému výcviku vodní záchranařiny, ale také teoretickým otázkám první pomoci psu i člověku. Velkou pozornost si akce získala nejen v místních, regionálních, ale také v celostátních sdělovacích prostředcích, kdy Radiožurnál i Česká televize odvysílaly v hlavních vysílacích časech dvě velké reportáže.

Děkujeme tímto LK ČR za poskytnutí sponzorských darů.

Přejme si do budoucna více takto úspěšných a zajímavých akcí! (Podrobnou zprávu o celé akci přinese na podzim i hlavní klubový sponzor časopis Pes – Přítel Člověka, na zprávu o akci Vás rádi předem upozorníme.)

Za hlavní organizátory, Doubravka Olšáková

 
 

Partneři

Landsser_logo-kulate

Landseerclub.cz

Kontaktujte nás

Landseer klub ČR

U Kostela 166

Ratboř 281 41

mail: rcepkova@volny.cz 

Tel.: +420 602 251 877

Sdílejte s námi

.

.