Informace - zdraví

 
 

Dobrý den,
Žádáme klub o spolupráci na projektu a pomoc s organizací sběru vzorků.

Genomia spolupracuje na projektu mapování genomů plemen psů. Projekt zaštiťuje a financuje britská laboratoř korporace Mars Veterinary. Cílem projektu je stanovit plemeno psa z neznámého vzorku. Mapuje se genom jednotlivých plemen, hledají se společné znaky plemene, které jej odlišují od ostatních. Genomia zaštiťuje mapování mimo jiné českých plemen. Pro potřeby projektu je třeba shromáždit 25 vzorků stěrů sliznice od jednoho plemene. Vzorky mohou být poskytnuty anonymně, identita majitelů psů není potřeba, poskytnutí jmen psů je dobrovolné. Celý vzorek bude použitý pro potřeby mapování genomů, jiné testy ze vzorku nebudou prováděny. Jediné kritérium pro výběr vhodných jedinců je čistokrevnost. Vybraní jedinci by neměli být přímo příbuzní. Čím různorodější vybraná skupina v rámci plemene bude, tím lépe. Časový horizont projektu: sběr vzorků říjen-listopad 2017, mapování genomů cca 6-8 měsíců. Genomia může přijet vzorky odebrat na domluvenou akci. Také je možné zaslat odběrové kartáčky majitelům psů, kteří provedou odběry a vzorky zašlou zpět. V případě dotazů se na mě obraťte. Předem děkuji za spolupráci.
S pozdravem

Mgr. Lucie Šolcová

Genomia s.r.o
Tel.: +420 373 749 999
www.genomia.cz

 
 

Výhody klubu:

Oznamujeme všem členům, že na základě našeho požadavku firma Genomia vytvořila výhodnou kombinaci testů MD+DM za 2400 Kč (původní jednotlivá cena každého z testů je 1400 Kč).
Členové klubu mohou navíc získat 10% slevu, tedy cenu 2160 Kč, za podmínky, že zadají objednávku online a do poznámky zákazníka uvedou informaci o členství v klubu.
Odkaz na kombinaci testů a pro online objednání testů: http://www.genomia.cz/cz/test/mdl-dm/ .
Výsledky testů zasílejte na mail poradce chovu LK ČR: rcepkova@volny.cz

Laboratoř Genomia: Při objednání jakéhokoliv vyšetření touto laboratoří je pro členy LK ČR dohodnuta sleva 10% - při objednání zadejte do poznámky : člen LK ČR č...... a tam Vaše přidělené číslo člena LK ČR. http://www.genomia.cz/cz/breed/landseer/

Vážení chovatelé,
rádi bychom Vás informovali o rozšíření nabídky genetických testů pro plemeno Landseer. Nově si u nás můžete objednat testy trombopatie a muskulární dystrofie.

Trombopatie (http://www.genomia.cz/cz/test/thrombopathy/) je dědičné genetické onemocnění způsobující zvýšenou krvácivost.Nově zavedený test vyšetřuje mutaci v genu RASGRP1, která je zodpovědná za vznik trombopatie. Test lze objednat online na našich webových stránkách za 1400,- Kč, pro členy Landseer klubu ČR je cena 1260,- Kč.

Muskulární dystrofie (http://www.genomia.cz/cz/test/mdl/) je způsobena mutací v podjednotce genu COL6A1. U postižených jedinců dochází k postupnému ochabování svalstva. Cena za vyšetření tohoto onemocnění je též 1400,- Kč, pro členy Landseer klubu ČR 1260,- Kč.

Otestováním variant genů RASGRP1 a COL6A1 u Všeho psa můžete zajistit výběr správného chovného páru a zabránit tak vzniku vrhu s možným rizikem postižení těmito onemocněními. Pro získání snížené ceny pro členy Landseer klubu ČR je nutné uvést informaci o členství v poznámce zákazníka v online objednávce.

 
 

Dále jsme pro Vás vytvořili výhodné balíčky zahrnující více druhů testů:

Trombopatie + Muskulární dystrofie za celkovou cenu 2400,- Kč, pro členy Landseer klubu ČR 2160,- Kč http://www.genomia.cz/cz/test/mdl-thrombopathy/.

Trombopatie + Muskulární dystrofie + Cystinurie za 3200,- Kč, v případě členství v Landseer klubu 2880,- Kč http://www.genomia.cz/cz/test/cystinurie-mdl-thrombopat/.

Všechny genetické testy lze jednoduše objednat prostřednictvím uvedených odkazů. Pokud budete mít jakékoliv jiné dotazy neváhejte nás kontaktovat.

Genomia, s.r.o.
tel.: +420 373 749 999
Genomia je zkušební laboratoř akreditovaná ČIA pod číslem 1549.
Najděte Genomia na Facebooku http://www.facebook.com/genomia

Partneři

Landsser_logo-kulate

Landseerclub.cz

Kontaktujte nás

Landseer klub ČR

U Kostela 166

Ratboř 281 41

mail: rcepkova@volny.cz 

Tel.: +420 602 251 877

Sdílejte s námi

.

.

.

.

.

.